Οι Καθηγητές του Ωδείου

Διδάσκουν μουσικοί παιδαγωγοί, σολίστ και Θεωρητικοί με αναγνωρισμένο κύρος, εμπειρία και γνώση, οι οποίοι με ιδιαίτερη προσοχή και ευαισθησία μεταφέρουν στους σπουδαστές τις μουσικές τους γνώσεις, ανταποκρινόμενοι στο υψηλό επίπεδο σπουδών του Ωδείου, ισότιμο  με ευρωπαϊκά πανεπιστημιακά ιδρύματα.

 img_8448 img_8266

img_8468 xorodia

13221322_1218063168204488_5553499865325988619_o dsc00130

mousiko sinolo.1jpg 13100835_1201524056525066_1164010208938156611_n

11219103_1197270093617129_5202495896228346662_n mousiko sinolo

Kypros_27_6_14(11) Οι χορωδίες του Ωδείου, Παιδική και Μεικτή. Καθηγητές: Έλλη Μουχτάρη και Ζιάκας Γιώργος.Λεόντειο Λύκειο Ν. Σμύρνης 6-12-14

Μονωδία:
Ζαχαριάδης Πωλ
Τσιριγώτης Βασίλης

Σύγχρονο Τραγούδι – Τζαζ:
Στυλιανού Φρόσω
Μάζη Παρασκευή
Τσάχρα Εύα

Baby Orff 
Φιλιάνου Μαρία
Καρούκη Νεφέλη
Πωλαναγνωστάκη Ευγενία

Μουσικοκινητική
Καρούκη Νεφέλη
Πωλαναγνωστάκη Ευγενία
Φιλιάνου Μαρία

Κλασικό Tμήμα

Ανώτερα Θεωρητικά
Ανδρέας Αργυρού
Γρένδα Χρύσα
Νικολαΐδου Λίλυ

Υποχρεωτικά Θεωρητικά
Αργυρού Ανδρέας 
Γρένδα Χρύσα
Νικολαΐδου Λίλλυ
Σινάνης Σέργιος

Διεύθυνση Μικτής Χορωδίας
Μουχτάρη Έλλη

Διεύθυνση Παιδικής Χορωδίας
Μουχτάρη Έλλη

Κιθάρα
Ανδριανόπουλος Ιωάννης
Δούκα Βασιλική 
Ζάρκος Νίκος
Μπέρου Ματίνα
Παπασπυρόπουλος Νίκος
Πριφτάκη Θεοδώρα
Φιλιάνου Μαρία

Βιολί:
Σακελλαρίδης Γεώργιος
Χανδακάρη Ελευθερία

Βιολοντσέλο:
Πούφτης Αστέριος

Φλάουτο/Φλογέρα:
Καμβύση Σοφία
Μάζη Παρασκευή

Τρομπέτα:
Αρκούδης Σπύρος

Κλαρινέτο
Βασιλάτου Έλλη

Σαξόφωνο
Ιωαννίδης Κώστας

Μουσικές Σπουδές Α.Ε.Ι.
Αργυρού Ανδρέας

Σύγχρονο Τμήμα

Μοντέρνα Θεωρία – Αρμονία:
Ζήτης Φοίβος
Μουσικά Σύνολα (μοντέρνο τμήμα):
Ζερβός Γιώργος

Ζήτης Φοίβος
Συνθεσάιζερ – Πλήκτρα – Αρμόνιο:
Χαδούλης Κώστας

Ακορντεόν – Αρμόνιο:
Εκιζόγλου Απόστολος

Jazz πιάνο:
Τσαγκαλίδης Αβραάμ

Ηλεκτρική Κιθάρα:
Ζερβός Γιώργος
Ζήτης Φοίβος
Κλήμη Παντελής
Τζίτζιρας Μάριος

Ηλεκτρικό Μπάσο:
Κυριακόπουλος Τάκης
Ρούσσης Τάσος

Ντράμς:
Ουρανός Δημήτρης
Πιόκος Ανδρέας

Παραδοσιακό-Λαϊκό

Μπουζούκι, Λαούτο, Μαντολίνο, Ταμπουράς:
Βαρελόπουλος Δημήτρης
Αντωνάκης Νικόλαος

Παραδοσιακό Βιολί:
Βοτέας Βαγγέλης

Παραδοσιακό Κλαρίνο:
Δήμου Κώστας

Κρητική Λύρα:
Κοντογιάννης Γιώργος

Κανονάκι:
Ιωάννου Ιφιγένεια

Παραδοσιακά Κρουστά:
Τουμπερλέκι, Μπεντίρ, Ρεκ, Ντέφι κ.ά.
Φίλιππας Γεώργιος